RTU Daugavpils
Par mums
Abiturientiem
Bibliotēka
E-bibliotēka
Nodarbību saraksts
Konferences
Kursi
 Projekti
Krustiņi un nullītes
 RTU
Galvenā lapa
ORTUS
DF RTU E-pasts
 Acadēmiskais tikls
Ieeja
Studentu konference    Nolikums    Reģistrācija    Dalibnieki    Arhīvs 2017   

ATSKAITE2017. gada 18. maijā RTU Daugavpils filiālē norisinājās RTU reģionālā studentu zinātniski praktiskā skola - konference "Jaunatnes loma un iespējas inženierzinātnes attīstībā 2017". Konferenci atklāja RTU Daugavpils filiāles direktors Dr.sc.ing Ivans Griņevičs un Daugavpils pilsētas Domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Dukšinskis.

RTU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Kamradzis un Anita Straujuma, RTU Absolventu asociācijas izpilddirektore, atklāja RTU Absolventu asociācijas Latgales filiāle Daugavpilī un uzstājas ar tēmu "Absolventu attiecības kā daļa no zināšanu vadības augstskolās".

Īpašo dalībnieku interesi izraisīja Jurija Dehtjara (LZA akadēmiķis, Dr.habil.phys.,RTU Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūts) lekcija "Inženiertehnoloģijas medicīnai" un Dmitrija Pikuļina (Dr.sc.ing., RTU Radioelektronikas institūts) lekcija "Nelineārā dinamika un haoss – matemātiskā abstrakcija vai praktiski nozīmīgas parādības".

Konferences ietvaros, Jeļenas Dedeles (Daugavpils biznesa inkubatora projektu vadītāja) vadībā, tika organizēts aizraujošs dalībnieku darbs grupās, kura galvenais mērķis bija ideju apmaiņa biznesa procesu risināšanā.

Konferencē piedalījās bakalaura studenti un vidējo izglītības iestāžu skolēni, kuri prezentēja savus zinātniski pētnieciskos darbus, daloties ar pirmajiem rezultātiem. Zinātniskas komisijas balsojumā (priekšsēdētājs Jurijs Dehtjars, LZA akadēmiķis, Dr.habil.phys.) par labāko starp vidējo izglītības iestāžu skolas un koledžas studējošajiem ( nominācijā "Labākais skolēnu zinātniski pētnieciskais darbs") atzīts Romualds Petrovs, vadītāji Jurijs Kostjukevičs un Valdis Mizers, ar darbu "Sfēriskais robots", starp augstāko izglītības iestāžu 1.kursa un 2. kursa bakalaura studējošajiem ( nominācijā "Labākais studentu zinātniski-pētnieciskais darbs" ) atzīti Olegs Gorkins, Maksims Denisovs, Igors Kolčins un Georgiy Gamarnik ar darbiem, veltītiem sistēmas "SMART RTU" izstrādāšanai, vadītājs Igors Ščukins.

--==! Created by : Vadim Andrijevsky !==--